Sport v Kojetíně

Ve městě Kojetín a přilehlých obcích působí celá řada sportovních oddílů.

Nejpočetnější členskou základnu má TJ Sokol Kojetín, sdružující tenisty, stolní tenisty a cvičence od dětských kategorií až po nejstarší.

Fotbalisté jsou organizováni v TJ Slavoj Kojetín, který užívá krásný fotbalový stadion Morava, ležící v okrajové části města, a také v TJ Sokol Kovalovice.
Bohatou tradici má i vodácký sport, jehož členové mají sídlo v loděnici na soutoku Moravy a Mlýnského náhonu.

Sportovní areál u Gymnázia Kojetín má víceúčelové hřiště s umělým povrchem, cvičnou horolezeckou stěnu, cvičnou tenisovou stěnu, šatny i sociální zázemí.

Od roku 2015 se pro volejbal, badminton, tenis a další využívá nová sportovní hala. 
Nově zrekonstruované koupaliště má vyměněny bazény, nechybí zde nový tobogán, skluzavka ani další vodní menus. V areálu jsou také speciální travnaté koberce. Upraveny jsou i šatny, sociální zázemí i bufet. Ke koupališti přibyl i nový kemp.

Mimo jiné si v Kojetíně přijdou na své i milovníci bowlingu, squashe, spinningu, posilování, bojového umění, kulečníku a dalších sportovních radovánek.

Seznam sportovních zařízení, klubů a oddílů je v článku Sportovní zařízení. Tento seznam je vytvořen převodem informací ze stránek města Kojetína a dle místních znalostí je upraven. Kluby oddíly i další organizace působící v Kojetíně mají možnost informace o sobě opravovat, nejlépe vyplněním formuláře a jeho zasláním na adresu webmastera.