Město Kojetín

Vyhledávání

Seniorská obálka

I.C.E. karta
Město Kojetín se v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí připojilo k distribuci Seniorské obálky pro občany města Kojetína a jeho místních částí. Seniorská obálka je určena lidem staršího věku, především těm, kteří žijí osamoceně a má usnadnit řešení v situaci ohrožení zdraví nebo života. Pokud se senior dostane do zdravotních potíží bez schopnosti vlastní komunikace, přivolaný lékař obálku otevře a vyčte z ní podstatné údaje. 
Seniorská obálka je formulář, do kterého senioři vyplňují základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích a kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. Takto vyplněný tiskopis senioři vloží do plastové obálky a upevní ji na vnitřní stranu vchodových dveří nebo ledničku pomocí lepicí pásky.
Seniorskou obálku (formulář v průhledné obálce s lepicí páskou) je možné si vyzvednout u pracovnic úseku sociálních věcí, odboru VVŠK, MěÚ Kojetín v přízemí budovy dveře č. 2 a č. 4 nebo u sociálních pracovnic Centra sociálních služeb Kojetín, na adrese nám. Dr. E. Beneše 3, Kojetín, 2. patro. Pracovnice taktéž poradí s vyplněním formuláře a vhodném umístěním Seniorské obálky v bytě. 

Seniorská obálka v elektronické podobě:

Pro více informací k Seniorské obálce je možné obrátit se na pracovnice úseku sociálních věcí, odboru VVŠK, MěÚ Kojetín,
tel. 581 277 431, mob.776 817 316 nebo na adrese vvsk@radnice.kojetin.cz.

Vytvořeno 24.1.2020 10:33:24 - aktualizováno 4.8.2023 8:23:33 | přečteno 883x | tana