Město Kojetín

Vyhledávání

Tísňové tlačítko pro seniory

REX

Vedení města se rozhodlo tísňová tlačítka nabídnout seniorům, kteří mají trvalé bydliště na území města Kojetína (včetně místních částí Kovalovice a Popůvky).

Bezpečnost seniorů je jednou z priorit volených orgánů města Kojetína. Jedním z prostředků je i tzv. „tísňové tlačítko“, kterým si senior může přivolat pomoc ať už v případě náhlých zdravotních problémů, tak v případě ohrožení života, zdraví či majetku. Po zmáčknutí tlačítka přijede na místo, odkud bude signál vyslán, hlídka městské policie a zajistí volajícímu nezbytnou pomoc.

Zakoupení i provoz tlačítek plně hradí město Kojetín. Od února 2020 může být v provozu 30 tísňových tlačítek.

O tlačítko může požádat senior starší 80 let, který žije v domácnosti (bytě, domě) sám. Ve zcela mimořádných případech může vedení města na časově omezenou dobu zapůjčit tlačítko i při nesplnění těchto podmínek.

Bližší informace poskytnou pracovnice úseku sociálních věcí MěÚ Kojetín, Městská policie Kojetín a pracovnice Centra sociálních služeb Kojetín.

Příjem žádostí bude zahájen 15. ledna 2020.

Tiskopisy žádostí budou k dispozici v kanceláři Městské policie Kojetín a na úseku sociálních věcí MěÚ Kojetín. Strážníci MP nebo pracovnice MěÚ se seniorem (jeho rodinným příslušníkem, opatrovníkem) žádost sepíší a vše potřebné vysvětlí.

Podle pořadí přijímaných žádostí bude se žadateli uzavírána smlouva o výpůjčce tlačítka, po uzavření smlouvy bude tlačítko aktivováno (nejdříve od 1.2.2020).


Vytvořeno 21.1.2020 10:24:38 | přečteno 224x | r.mitas