Město Kojetín

Vyhledávání

Krajská olympiáda je za dveřmi

Desátý ročník letní Olympiády dětí a mládeže 4000 sportovců, 686 sad medailí a 20 sportovních kategorií.

Vážení sportovní přátelé,

Kojetín je velmi poctěn přijetím do rodiny olympijských měst v rámci Letní olympiády dětí a mládeže, pořádané Olomouckým krajem. Vedení města a pořadatelské týmy jsou v areálu plážových kurtů i na sportovní hale připraveni vytvořit mladým sportovcům a stejně tak jejich doprovodu podmínky hodné významu této vrcholné sportovní akce.

Kojetín je malebné městečko s bohatou historií i kulturním životem, ležící v srdci střední Hané na pravém břehu řeky Moravy. Se svými šesti tisíci obyvateli jsme s převahou nejmenším městem v Česku, které dokázalo vybudovat volejbalový velkoklub. V několika mládežnických soutěžích hrají mladí volejbalisté SK Kojetín nejvyšší ligové soutěže. V posledních letech jsme vybudovali zázemí pro řadu sportů, které mají v Kojetíně dlouhou tradici. V kanoistice, volejbalu a společenských tancích jsme vychovali reprezentanty České republiky a zejména proto se staneme hrdými spolupořadateli Letní olympiády dětí a mládeže.

Dovolte mi, abych pozval všechny fanoušky volejbalu na naše sportoviště. Jsem přesvědčený, že společně dokážeme navodit olympionikům úžasnou atmosféru, aby nejen vítězové z Kojetína odjížděli s nezapomenutelnými zážitky.

Ing. Leoš Ptáček, starosta městaNa programu jsou soutěže hned ve dvaceti sportovních kategoriích, které budou probíhat na území celého kraje. Akce začíná 26. června a potrvá čtyři dny. Začátek letošního léta tak bude opravdu mimořádný.
 

Program v Kojetíně na sportovní hale a koupališti:

Volejbal

pondělí 27.6.

úterý 28.6.

středa 29.6.

čtvrtek 30.6.

Beachvolejbal

čtvrtek 30.6.


IMG 3116

„Původně se měla olympiáda uskutečnit už loni, ale kvůli covidu to nešlo. O to více jsou letos sportovci natěšení, a pokud mohu mluvit za sebe, jako divák a fanoušek se cítím úplně stejně. Věřím, že sportovce i jejich fanoušky čekají mimořádné zážitky,“ svěřil se Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu.
Sportovci poměří síly například v kopané, atletice, i na vodě s kajaky, také na tanečním parketu při sportovních tancích. S vyhrnutými rukávy půjdou do boje džudisté, zajímavou podívanou slibuje i šerm a sportovní střelba.
Celkem se na olympiádu v Olomouckém kraji přihlásily na čtyři tisíce sportovců, kteří si mezi sebe rozdělí 686 sad medailí. Seznam sportovišť, kde budete moci fandit, nabízí webové stránky https://odm.olympic.cz. Tam najdete také program her a další podrobnosti.

IMG 7686
Vytvořeno 19.5.2022 12:43:13 | přečteno 643x | r.mitas