Mateřská škola

KOJETÍN

Get Adobe Flash player


Pokud se nedovoláte na pevnou linku, volejte na číslo 702 094 590.


Vážení rodiče, 

novelou vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání došlo od 1.září 2016 ke změně termínu splatnosti úplaty za předškolní vzdělávání (školné). 

Nově je v § 6 odst. 7 stanovena splatnost úplaty za předškolní vzdělávání do patnáctého dne stávajícího kalendářního měsíce. (čili: za září do 15.9., za říjen do 15.10. atd.)

Žádáme Vás tedy, abyste platbu školného, či své příkazy k platbě školného přizpůsobili ustavení vyhlášky  a platba za školné proběhla vždy do 15. dne stávajícího měsíce. 

Děkujeme za pochopení.Leden v Mateřské škole Kojetín

Začal nový rok a po vánočních prázdninách jsme se zase začátkem ledna setkali v obou mateřských školách. Děti z našich školiček čekalo plno zajímavých a pestrých činností. Aby ten návrat byl veselejší, přišel za námi „Kašpárek“ s maňáskovou pohádkou, kterou zahrály dětem učitelky.

Od středy 11.ledna některé děti ze třídy „Pastelek“, „Sluníček“ a „Rybiček“ zahájily již tradiční saunování spojené s relaxačním a dechovým cvičením v rehabilitačním centru na poliklinice. Program probíhá 1x týdně, děti jsou rozděleny do dvou skupin, jedna pod vedením fyzioterapeuta provádí relaxační cvičení, druhá využívá prostory sauny, kde pod dohledem pedagoga probíhá saunování dětí a relaxace. Tato spolupráce s Relax centrem je dlouholetá, osvědčená a potrvá do konce března.

Ve čtvrtek 12. ledna v dopoledních hodinách proběhl na obou mateřských školách výchovný koncert kapely Countrio z Hodonína. Koncert se skládal ze známých country písniček, písniček z dětských filmů a pohádek až po Báječnou ženskou…. V průběhu vystoupení byly děti hravou formou seznámeny se všemi hudebními nástroji, na které hráli členové kapely. Melodická hudba všechny rozpohybovala, jak děti, tak i paní učitelky. Děti byly z celého koncertu nadšeny. Díky hudebnímu zpestření nám celé dopoledne rychle uteklo.

V pátek 13. ledna byl již tradičně Den otevřených dveří v hasičské zbrojnici. Místní hasiči byli připraveni na prohlídku své techniky a výstroje. Přivítali děti, ukázali nám záchranné obleky i techniku. Děti si mohly vyzkoušet, jak se sedí v hasičském autě i nasadit si ochrannou přilbu.Viděli jsme ukázku, jak se sjíždí po tyči a na závěr nám zahoukalo velké hasičské auto. Děkujeme za pěkné vyprávění a jednotlivé ukázky.

Copak dělají zvířátka v zimě? To zjistíme brzy, protože se chystáme s batůžky plnými dobrůtek za zvířátky do polí ke krmelci. Těšíme se na další divadlo, které nám přiveze do MŠ pohádku, ale i na konec února, kdy pro děti chystáme v obou mateřských školách karneval, při kterém děti předvedou své masky, všichni si zatančí a zahrají soutěživé hry, protože se blíží masopust a ten je obdobím masek a veselení. A protože je zima dlouhá, doufáme, že sněhová nadílka k nám bude štědřejší, abychom si mohli ještě užít zimních radovánek a pořádně se vyřádit na sněhu. 

vedení MŠ Kojetín  Bobování


Návštěva u hasičů


Návštěva u hasičů


Výchovný koncert


Saunování