Zveme k návštěvě nové expozice muzea
TRADICE OCHOTNICKÉHO DIVADLA V KOJETÍNĚ
60. výročí divadelního souboru Hanácká scéna Kojetín

Expozice muzea VIC Kojetín
otevřena po celý rok 2010

Výstava obrazů k životnímu výročí autora, člena tvůrčí skupiny Signál 64
Ing. arch. BOLESLAV LEINERT
Výstava otevřena od 13. srpna 2010 do 24. září 2010

Galerie VIC Kojetín, Masarykovo náměstí 8

Zajujeme činnost
KURZY 2010/2011
Kurzy - jazykové, pohybové i praktické budou včas vyhlášeny!
Kurzy MěKS Kojetín 2010/2011 / Přihláška  

Začíná taneční kurz nejen pro studenty místního gymnázia
TANEČNÍ (1)
středa 15. září 2010
17.00 hodin
Sokolovna Kojetín, kurzovné: 600 Kč
(10 lekcí + 1 prodloužená + 1 závěrečná)

Město Kojetín se letos opět zapojí do celorepublikové akce
EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY - PRODLUŽ SI ŽIVOT, BUĎ AKTIVNÍ!
16. září - 22. září 2010
Předběžný program
(změny vyhrazeny)

Taneční kurz nejen pro studenty místního gymnázia
TANEČNÍ (2)
středa 22. září 2010
17.00 hodin
Sokolovna Kojetín, kurzovné: 600 Kč
(10 lekcí + 1 prodloužená + 1 závěrečná)

Pohádka pro děti
DIVADLO VĚŽ BRNO
pátek 24. září 2010

Taneční kurz nejen pro studenty místního gymnázia
TANEČNÍ (3)
středa 29. září 2010
17.00 hodin

Sokolovna Kojetín, kurzovné: 600 Kč
(10 lekcí + 1 prodloužená + 1 závěrečná)

Z kroniky MěKS Kojetín - září 2007

4. září 2007

byl otevřen oblíbený kurz jógy. Cvičí se pravidelně každé úterý od 17 do 19 hodin na Poliklinice Kojetín. Kurz vede Alena Flegelová z Přerova.

 

15. září 2007

jsme se tiše spolupodíleli na konání I. ročníku R. K. Božkov - Fest 2007, který uspořádal v areálu místní střelnice klub sranda-fotbálku „Rudy Koně Božkov Old School“  v zastoupení - Pepa Peřina, Dominik Vlč a Michal Oulehla. Musíme vyslovit velké uznání a udělit pochvalu všem, kteří se na tomto festiválku podíleli, protože Kojetín zažil v tento den velmi vydařenou (konečně i co se týče návštěvnosti) akci. Je ohromné, že se ihned na I. ročníku sešlo tolik lidí, i když venkovní teploty nebyly už právě nejpřívětivější. Výběr kapel byl také na I. ročník solidní. Na festivalu vystoupily kapely Farao, Nibiru, Sto chutí, IQ Opice, Bethrayer, Imodium, Cocotte Minute a Hannibal Lecter. Nezbývá než se těšit na II. ročník a pořadatelům (klukům-koníkům) poděkovat za skvěle odvedenou práci a že se v Kojetíně objevil další skvělý festival, který by tedy nemusel zůstat jen u ročníku s číslem jedna!
P.S. Doufáme, že se tak v hojném počtu objevíte i na haluzfestu IX a X, na festivulu RES PUBLICA VOL. 2 a na Bethrayer festu 5. I když bude zima - bude vám určitě tepleji!



19. září 2007

jsme uspořádali pořad pro děti mateřských škol a žáky 1. - 4. tříd základních škol. Velmi rádi jsme opět v Kojetíně přivítali naše milé známé Kamarády z Brna. Dětem v sále Sokolovny zahráli pořad s názvem Kamarádi na hradě. Herci vtipně děti uvedli do prostor hradu Kamarádštejna, kde na ně čekala řada překvapení v podobě bezhlavého rytíře nebo Bílé paní. Děti tak zajímavou formou poznaly něco z historie, ale také si připomněly, jak se chovat a to nejen v pohádce o umění pozdravit a poděkovat.... Vandalové v závěru představení byli sice všem k smíchu, ale děti měly o čem přemýšlet...

20. září 2007

jsme do sálu Vzdělávacího a informačního centra Kojetín pozvali členy Slezského divadla z Opavy, kteří nám v Kojetíně otevřeli Operetní skříňku s líčidly. Nechali jsme se unést vířivými rytmy, tesknými milostnými melodiemi i exotickým prostředím operet, které těší své posluchače už více než sto let. Ponořili jsme se do kouzelného světa takových děl jako jsou Veselá vdova, Ples v opeře, Orfeus v podsvětí, Cikánský baron, Vídeňská krev, Země úsměvů, Čardášová princezna a mnoha dalších. Škoda jen, že opět v malém počtu posluchačů.

21. září 2007

se v sále Sokolovny poprvé konala velká techno akce s názvem Massive night 03. Na dvou stages (techno, D´n´B) se představili dj´s zvučných jmen – Chris Sadler, Roman Hyde, Luis, Dave Martin, Torin, Funsmaker, Ramires, Crackenn, Woofer, Blabla, Bek a další. Světla a zvuk zajistila bezkonkurenční AC Akustika. Ale to vše bylo asi pro fanoušky tohoto stylu málo, protože jsme očekávali, že jich do místní sokolovny přijde daleko víc. Škoda.

26. září 2007

byl otevřen kurz tanečních nejen pro studenty Gymnázia Kojetín. Taneční budou probíhat každou středu od 17 hodin v sále Sokolovny Kojetín. Kurz vede mistr Pavel Nečesaný z Přerova.

 
Copyright © 2007 MěKS Kojetín. | správce obsahu
Design a programové zpracování © 2007 Jan Kramář - WELERY Solutions.