Město Kojetín

Vyhledávání

DEN PRO DĚTSKOU KNIHU – svátek knih a dětí se Čtyřlístkem!

Místo konání:Městská knihovna - dětské oddělení
Masarykovo náměstí 8, Kojetín 75201
Datum konání:1.12.2021 až 31.1.2022
Tematická kategorie:Literatura; Výtvarné umění
Pořadatel:MěKS Kojetín - Městská knihovna

Podrobný popis:

Vracíme se do dětství s dětmi a hrdiny ze Čtyřlístku. Na stránkách komiksu se s nimi setkáváme již více než 50 let, a dá se říci, že na něm vyrůstá již několikátá dětská generace a my dospělí se zase jeho prostřednictvím rádi a často vracíme do našeho dětství.

První soutěž je pro celé knihovny. Ke splnění soutěžního úkolu jsme dali dohromady celou partu nadšenců a tvoříme model APOBABu z materiálu, který máme, a tím jsou u nás staré, poškozené a vyřazené knihy. Až bude model hotový, pošleme jeho foto do redakce časopisu Čtyřlístek a budeme doufat ve výhru.A pokud nevyhrajeme, nevadí! Moc si užíváme společného tvoření a zábavu. A výsledné dílo nám může ještě dlouho zdobit prostor knihovny.

Druhou soutěž vyhlašujeme pro jednotlivce. Možná vás  inspirují vystřihovánky ze Čtyřlístku a dostanete vlastní nápad na vytvoření své originální vystřihovánky jakéhokoliv Myšpulínovo vynálezu. Těch je opravdu hodně a dokonce ani sám Myšpulín si už ani nevede seznam svých vynálezů a už ani neví, kolik jich bylo, je a bude.

Podrobná pravidla a instrukce k soutěži získáte v odd. pro děti a mládež. Těšíme se na vás!