Dnes je  21.7.2019  a  svátek má Vítězslav.

Centrum sociálních služeb Kojetín

příspěvková organizace

   

 

Volnočasové aktivity 2019

„Velikonoce v DPS“

Velikonoční atmosféra nám klepe na dveře a tak přišlo na řadu tvoření. Z ruliček toaletního papíru jsme vytvořili krásného zajíčka. Barevnými papíry jsme ruličky obalili, poté jsme vystřihli hlavu a ouška. Pomocí lýka jsme udělali vousky. Z vaty jsme přilepili ocásek a zajíček byl na světě. Ale to nebylo vše. Aby naše domy s pečovatelskou službou byly velikonočně naladěny, tak jsme našli v každé zahradě strom, který jsme pojmenovali Kraslicovník. Každý nájemník domu mohl celý týden chodit a strom ozdobit velikonoční ozdobou a zkrášlit tak naše jarní zahrady. Na Kraslicovník jsme zavěsili i naše zajíčky. Tímto děkujeme všem, kteří se zapojili.

„Vítání jara“

Čím byl významný den 20. března? Nejen tím, že to byl první jarní den, ale také tím, že jsme se opět sešli v sále VIC Kojetín, abychom jaro řádně přivítali. A co se nám všem spojí, když se řekne jaro? Slunce, zpěv ptáčků a veselá nálada. A přesně v tomhle duchu se neslo i naše odpoledne. Slunce krásně vykouklo a svými paprsky rozzářilo den. Ptáčky jsme vyměnili za trio krásných a hlavně talentovaných slečen, které nám celé odpoledne zpříjemnily svým nádherným zpěvem. What about trio slečen nám zanotovalo jak české lidovky, tak i jazzové a modernější skladby. Písně jsme vyslechli v českém jazyce, ale také v anglickém i ve francouzském. Jak bývá zvykem, tak nás navštívili i naši hosté z města. Tentokrát jsme v sále přivítali místostarostu města Kojetína Miloslava Oulehlu, radní města Kojetína paní Evu Pěchovou a sociální pracovnici Městského úřadu Kojetín Alici Stavovou. Jarní odpoledne jsme oslavili a s veselou náladou jsme odcházeli domů.

„Literární hodinka – Holky s voctem“

Účast – 10 osob
Čtvrteční březnové odpoledne se neslo v literárním duchu. Pracovnice Městské knihovny Kojetín si pro nás připravily literární hodinku, tentokrát s názvem Holky s voctem. Jednalo se o povídání o knihách od spisovatelky Kláry Mandausové. Její knihy, které pojednávají o životě jaký je, jsou humorné fejetony, které zaujmou každého čtenáře. V kulturní místnosti se nás sešlo dost a všichni nadšeně poslouchali. Vyslechli jsme si krátké, zábavné příběhy a věřím tomu, že spousta posluchačů se v příbězích našla a mnoho z nich zavítá do knihovny, aby si knihy vypůjčili.

„Promítání filmu – Keltové“

Účast – 9 osob
Dvě čtvrteční odpoledne jsme strávili u promítání dokumentu, který nesl název Keltové. Jeho obsah byl velice zajímavý a týkal se jak zvyků Keltů, tak nám odkrýval i jejich mnohá tajemství. Promítání probíhalo na dvou domech s pečovatelskou službou. Jelikož promítání probíhalo v největší chřipkové epidemii, tak se ho moc lidí nezúčastnilo, ale ničemu to nevadilo. I tak se našlo několik zvídavců, kteří se rádi zúčastnili. Promítání sklidilo úspěch a již nyní se zájemci mohou těšit na aktivity, které pro ně připravujeme.

„Tvoření Zimní strom“

Účast – 3 osoby
Pomalu nám začíná jaro, ale mrazivé dny se ještě stále ozývají. Proto jsme se nechali inspirovat a vytvářeli jsme zimní strom. Technikou houbičkování jsme vytvořili modro bílé pozadí, které mělo připomínat ještě zimní krajinu. A na pozadí jsme rozfoukáváním tuší vytvořili obrazec, který měl připomínat keř nebo strom. Rozkoukávali jsme plastovou slámkou. Toto bylo pro některé účastnice náročnější, ale všechno jsme zvládli a vznikly krásné výkresy. Tímto tvořením jsme procvičili jemnou motoriku a zapojili dechové cvičení, které je pro většinu účastníků velmi náročné.