Dnes je  21.7.2019  a  svátek má Vítězslav.

Centrum sociálních služeb Kojetín

příspěvková organizace

   

 

10. ZS Dějiny oděvní kultury III

Zahájení zimního semestru VU3V v konzultačním středisku Kojetín

Účast – 25 osob
Dne 27. 9. 2017 jsme v konzultačním středisku Kojetín (dále KS) zahájili zimní semestr 2017/2018 s tématem „Dějiny oděvní kultury III“. Je to již třetí díl, který se věnuje odívání a od pravěku jsme se přes tuniky, těžko pádné oděvy a krinolíny dostaly až po 20. století. V třetím díle Dějin oděvní kultury nahlédneme v 6 přednáškách do období 1. světové války až do 80. a 90. let 20. století.
Jsme rádi, že se Virtuální univerzita třetího věku těší velké oblibě a do kurzu, se v tomto semestru zapsalo 28 studentů. Je to již 10. kurz od úplného zahájení Virtuální univerzity v našem KS.
Studenti se pravidelně setkávají s vrstevníky a mají tak dobrý pocit z plnohodnotně stráveného času získáváním nových poznatků.

Ukončení zimního semestru VU3V v konzultačním středisku Kojetín

Účast – 26 osob
Dne 6. 12. 2017 Studenti z VU3V úspěšně dokončili poslední díl kurzu „Dějiny oděvní kultury“, kterému se věnovali 3 semestry. Závěrečný seminář je čeká 24. ledna 2018 v Olomouci a týden po té začnou nový kurz „Cestování – co jste možná nevěděli“. Jelikož i VU3V v Kojetíně slaví takové malé kulatiny a to zakončení 10 semestru, rozhodli se studenti tuto událost patřičně oslavit při společném setkání „Silvestr s VU3V“. Budou si tak moci zavzpomínat, popovídat si, zažít opět nějakou tu legraci a posedět v předvánočním shonu.

Závěrečný seminář Olomouc – 24. ledna 2018

Účast – 17 osob
V konzultačním středisku Kojetín všech 28 studentů VU3V zdárně ukončilo v prosinci 2017 v pořadí již desátý semestr. Pro tentokrát byl na výběr pouze ze dvou měst a to Olomouc a Praha. Z důvodu dopravy jsme si vybrali tu bližší destinaci a dne 24. ledna 2018 jsme odjeli na Závěrečný seminář do Olomouce. Ten se konal pod patronací KS Doloplazy, Základní školy Doloplazy, KS Olomouc, Krajské rady seniorů Olomouckého kraje a Nadačního fondu Veolia v kině Metropol v Olomouci. Hned na úvod nadační fond Veolia představil své veřejně prospěšné programy, kterými podporují projekty různých subjektů. Po té byla představena všechna konzultační střediska a to tak, že moderátorka semináře vždy řekla pár zajímavostí ke každému městu a posluchači tak měli poznat, o které město se jedná. Pak přišlo na řadu předání Pamětních listů a potvrzení do svých Výkazů o studiu. Nevynechalo se ani tradiční předání drobných darů pro nejdříve narozenou přítomnou studentku a studenta a ocenění za nejlépe vyhodnocené eseje. Zhodnocení studia za tutory a posluchače pronesla posluchačka z KS Dačice.
V odpoledních hodinách si posluchači mohli individuálně prohlédnout památky města Olomouce, nebo se zúčastnit programu v kině za doprovodu Cimbálové muziky Zbyňka Hrdličky.
Prožité odpoledne v příjemném prostředí se nám velmi líbilo. Věříme, že se za půl roku můžeme těšit na další společné setkání studentů VU3V při Závěrečném semináři na jiném, zajímavém místě.