Dnes je  21.7.2019  a  svátek má Vítězslav.

Centrum sociálních služeb Kojetín

příspěvková organizace

   

 

9. LS – Dějiny oděvní kultury II

Zahájení letního semestru VU3V

Účast – 27 osob
Již 9. semestr Virtuální univerzity třetího věku jsme zahájili ve středu 1. února, v 9,00 hodin, v prostorách Víceúčelové klubovny Centra sociálních služeb Kojetín. Téma nese název: „Dějiny kulturního odívání II.“
Ve druhé části historických návratů k počátkům oděvní kultury se návštěvníci kurzu postupně dovídají zajímavosti z období po Bílé hoře, kdy Evropu decimují hrůzy třicetileté války, abychom byli následně oslněni nádherou dvora Krále Slunce Ludvíka XIV.
Ke studiu se přihlásilo 29 studentů. Tentokrát zahájili studium dalšího semestru netradičně. Studenti si na první zahajovací hodinu přinesli s sebou klobouky a tak na lekci přišly elegantní dámy s velikými klobouky, slamáčky a k vidění byly různé modely, které na dně skříně ležely jistě dlouho. Například baret sklidil veliký úspěch. Není divu, že se všichni dobře bavili. Studenti opět ukázali jaká jsou dobrá parta a jak je studium baví. Setkávají se tak pravidelně se svými vrstevníky, kamarády a přitom si rozšiřují své obzory zajímavými tématy.

Poslední hodina letního semestru 2016/2017 VU3V

Účast – 26 osob
Poslední vyučovací hodina letního semestru 2016/2017 VU3V proběhla s našimi studenty z KS CSS Kojetín 12. dubna 2017 a nesla se ve slavnostním duchu. I pro tentokrát si studenti připravili milé překvapení – každý student měl svoji karnevalovou masku. Všichni přítomní tak s vtipem a veselou náladou ukončili poslední hodinu přednášky s názvem „Dějiny oděvní kultury II“. Ke splnění řádných podmínek a zakončení semestru už zbývá všem studentům vypracovat závěrečný test, mít hotových všech 6 dílčích (průběžných) testů a dostatečný počet navštívených přednášek. Společný závěrečný seminář k oficiálnímu ukončení semestru se uskuteční dne 29. 5. 2017 v Hodoníně. Pro další kurz/semestr, který začne dne 27. 9. 2017, si studenti vybrali navazující téma „Dějiny oděvní kultury III“. V další řadě oblíbených přednášek o historii odívání se dostaneme na začátek 20. století a do doby plné pohybu, pokračování průmyslové a vědeckotechnické revoluce.