Dnes je  21.7.2019  a  svátek má Vítězslav.

Centrum sociálních služeb Kojetín

příspěvková organizace

   

 

6. ZS – Kouzelná geometrie

Ukončení zimního semestru Virtuální univerzity třetího věku v konzultačním středisku Kojetín

Ve středu 16. 12. jsme se sešli v naší útulné Víceúčelové klubovně se studenty Virtuální univerzity třetího věku, abychom společně shlédli poslední z přednášek kurzu Kouzelná geometrie, které jsme se v uplynulém semestru věnovali. Studenti si splnili své povinnosti, absolvovali úspěšně všech 6 dílčích testů i shrnující test závěrečný. Zakončení bylo o to slavnostnější, že jsme tímto semestrem završili 3letý studijní cyklus Svět kolem nás a ti studenti, kteří s námi v lednu 2013 univerzitu v našem konzultačním středisku začínali, pojedou v lednu 2016 na slavnostní promoci, ze které vám určitě na našich webových stránkách napíšeme pár řádků.
Pro ty seniory, kteří by měli zájem o studium v následujícím semestru, máme sdělení, že nové téma bylo studenty ve středu vybráno a nese název: „Genealogie. Hledáme své předky“. Kurz posluchače seznámí se základními pojmy z oblasti genealogie (rodopisu) a poskytne jim informace o tom, jak začít pátrat po svých předcích. Pokud by měl někdo zájem o studium tohoto tématu, pak ho rádi přivítáme na první hodině letního semestr, která začne v 9,00 hodin, 3. února 2016, ve Víceúčelové klubovně CSS Kojetín. Pro bližší informace ke studiu si můžete volat na tel. 727813601, případně se podívat na naše webové stránky, kde najdete podrobnější informace i ze semestrů předchozích.

Zahájení zimního semestru Virtuální univerzity třetího věku v konzultačním středisku Kojetín

Již 6. semestr Virtuální univerzity třetího věku jsme zahájili ve středu 7. října, v 9,00 hodin, v prostorách Víceúčelové klubovny Centra sociálních služeb Kojetín. Téma nese název: „Kouzelná geometrie.“
Ke studiu se sešlo 25 studentů. Pro některé z nich to bude již semestr poslední, kterým zakončí 2leté studium a budou moci být oficiálně promováni studenty univerzity třetího věku na PEF ČZU v Praze. Na promoce se již nyní moc těšíme, neboť to bude významná událost v životě všech zúčastněných studentů – seniorů. Tím ovšem jejich studium nekončí, neboť mohou dále pokračovat ve studiu a započít druhé dvouleté období. Však je stále z čeho vybírat.
Více informací k tématu najdete v sekci „aktuality,“ případně na tel. čísle 727 813601 nebo 588 580 108. Těšíme se na každého nového studenta, který přijme tuto výzvu ke smysluplnému naplnění svého volného času a má rád kolem sebe dobrou partu lidí.