• Česky
 • English
 • Deutsch
 • úterý 19. 3. 2019, svátek má Josef, zítra Světlana

  Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018

  18.6.2018 00:00, Městský úřad Kojetín

  Jak jsme uklízeli svět
   

  Jarní dobrovolnické akce "Ukliďme svět, ukliďme Česko" se letos na jaře zúčastnilo přes 113 300 lidí a co nás těší zvlášť, bylo mezi nimi 73 tisíc dětí. Společně na 2655 akcích sesbírali 1884 tuny odpadu. Ten byl roztříděn a téměř 400 tun bylo předáno k recyklaci.

   


  V sobotu 07. dubna 2018, od 9,00 se uskutečnil v Kojetíně třetí ročník úspěšné úklidové akce pod názvem „Ukliďme Kojetín, Popůvky a Kovalovice“.

  Celkově se zúčastnilo 169 osob a nasbíralo se 129 pytlů odpadů a dále byly zaplněny se 4 velkoobjemové kontejnery. Celkem se nasbíralo 12 130 kg odpadů.
  Sběr probíhal v těchto lokalitách: kolem rybníku Na hrázi, Myslivecké střelnice, skladu CO, loděnic, polní cesty směrem na Včelínské louky, příkopy směrem na Měrovice a polní trať směrem k rybníku „Cholerák“, příkopy od trati Brno směrem k Popůvkám, louky směrem na Křenovice, příkopy směrem na Křenovice, příkopy směrem na Kojetín, v Kovalovicích se uklízelo v okolí zámečku. Vysbíralo velké množství odpadu v místech, která nejsou dobře přístupná a nepochopitelně zaplněná odpadky.

  Celá úklidová sobota se uskutečnila díky podpoře Města Kojetín a jeho starosty Ing. Jiřího Šírka, který od samé existence této akce, podporoval přihlášení se do celorepublikového projektu „Ukliďme svět – Ukliďme Česko! a poděkování za organizaci patří komisi životního prostředí a zemědělství, Města Kojetín. Největší poděkování však patří především všem dobrovolným sběračům a skupinám a oddílům, bez nichž by tato akce nebyla úspěšná.

  Jsou to např.

  • oddíl Kanoistky Kojetín z.s., kteří zajistili mimo jiné zázemí po úklidu
  • osadní výbory z místních částí Kojetína z Popůvek a Kovalovic
  • místní skupina "Hanáků" v Kojetín
  • skupina Junák – český skaut, středisko Kojetín
  • z. s. a místní organizace zahrádkářů

  Dobré občerstvení, které bylo zajištěno Městem Kojetín, v loděnici v Kojetíně, na hřištích v Popůvkách a Kovalovicích v podobě opékaných buřtů a osvěžující limonády, přišlo po náročné práci vhod.
  Děkujeme i všem celorepublikovým organizátorům za dobrý nápad celorepublikové úklidové akce, za podporu a zajištění pracovních materiálů, bez nich by se úklid nikdy neuskutečnil!