• Česky
 • English
 • Deutsch
 • pondělí 24. 2. 2020, svátek má Matěj, zítra Liliana

  ŠKOLSTVÍ V KOJETÍNĚ

  Školství představuje v našem městě významnou oblast.

  O nejmenší žáčky je postaráno ve 2 mateřských školách, které rozvíjí svou činnost ve 2 budovách MŠ zřízené městem Kojetín o kapacitě 178 dětí, umístěných v 7 třídách a jedné budově církevní MŠ o kapacitě 35 dětí, umístěných v 2 třídách.

  Základní školství reprezentují dvě samostatné úplné základní školy, kde je poskytováno vzdělání dětem nejen z Kojetína a jeho místních částí Kovalovic a Popůvek, ale i z Polkovic, Uhřičic, Křenovic, Stříbrnic, Měrovic nad Hanou, a dokonce i Chropyně a Bezměrova.

  Školství v Kojetíně Školství v Kojetíně Školství v Kojetíně Školství v Kojetíně

  Nelze zapomenout  ani na činnost Odborného učiliště a ZŠ Křenovice, pracoviště ZŠ Kojetín, Sladovní 492, která zabezpečuje výchovu a vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

  Významnou součástí kojetínského školství je i existence gymnázia, které je důležitou spádovou střední školou pro studenty z Kojetína i blízkého okolí.

  Z hlediska mimoškolní činnosti mládeže je o děti postaráno v Základní umělecké škole, která vychovává žáky prostřednictvím umění, a Domě dětí a mládeže, který připravuje pestrou nabídku činností pro děti, mládež a dospělé v jejich volném čase.

  Školství v Kojetíně Školství v Kojetíně Školství v Kojetíně Školství v Kojetíně

  Stravování pro všechny žáčky, žáky a studenty je zajištěno ve Školní jídelně.